zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Wnętrza ekskluzywnego salonu optycznego

Projekt wnętrz salonu sprzedaży utrzymany w modnej stylistyce „new art deco”.

Najnowszy dzieło naszych architektów wnętrz to ekskluzywna usługowa przestrzeń w kamienicy na poznańskiej Starówce.

Wybór nawiązań do szczęśliwych lat 20 XX w. (czyli stylistyka „new art deco”) pomogła nam twórczo rozprawić się z nieusuwalnym łukiem w przejściu między dwoma pomieszczeniami. Skoro nie da się go usunąć – zróbmy mu triumf! – dlatego łuk otrzymał okładzinę z eleganckiego marmuru i mosiężne wykończenia.
Idąc za pierwszym skojarzeniem: „Okulary? Do czytania!” postanowiłyśmy użyć do ekspozycji oferty salonu książek, w oprawie z wytłoczonym logotypem. Bibliofili prosimy o powstrzymanie słusznego oburzenia – ekspozytorami są wyłącznie imitacje wykonane z dbałością o detal przez introligatornię.
Wysokość salonu pozwoliła nam dyskretnie wyeksponować oczekiwane przez inwestora grafiki reklamowe.
W ekspozycję wbudowane są podświetlane lustra, dzięki czemu klienci salonu lepiej zapoznają się z jego ofertą.
Dwukolorowa boazeria, oprócz funkcji dekoracyjnych, wydziela w przestrzeni dwie strefy: (1) kasową z kontuarem, na wprost wejścia oraz (2) szatnię dla klientów, umieszczoną w głębi salonu.
Zestawienie szlachetnych materiałów – czarnego marmuru, złotych dodatków, stylowego oświetlenia, odważnych dekoracji – połączone z mocną kolorystyką nadaje wnętrzu wyszukanego i unikalnego charakteru, przyciągając wzrok przechodniów. Wszystko to sprawia, że wnętrz poznańskiego salonu optycznego Młyńska 3 nie sposób pomylić z innym.

Projekt zrealizowałyśmy we współpracy z pracownią Artes Design.

2020 / #salon sprzedaży,wnętrza komercyjne,nowoczesne wnętrze,unikalne wyposażenie

Skoro nie da się go usunąć – zróbmy mu triumf! Z tego powodu „trudny” łuk na łączeniu pomieszczeń otrzymał okładzinę z eleganckiego marmuru i mosiężne wykończenia.

Δ Skoro nie da się go usunąć – zróbmy mu triumf! Z tego powodu „trudny” łuk na łączeniu pomieszczeń otrzymał okładzinę z eleganckiego marmuru i mosiężne wykończenia.

Oferta salonu wyeksponowana jest na książkach w oprawie ze złotym przetłoczeniem logotypu. Nic dziwnego, że wpadłyśmy na taki pomysł – wszak pierwsze skojarzenie z okularami to… „do czytania!”

Δ Oferta salonu wyeksponowana jest na książkach w oprawie ze złotym przetłoczeniem logotypu. Nic dziwnego, że wpadłyśmy na taki pomysł – wszak pierwsze skojarzenie z okularami to… „do czytania!”

Za pomocą dwukolorowej boazerii wydzieliłyśmy w przestrzeni dwie strefy – (1) kasową z kontuarem oraz (2) szatnię dla klientów.

Δ Za pomocą dwukolorowej boazerii wydzieliłyśmy w przestrzeni dwie strefy – (1) kasową z kontuarem oraz (2) szatnię dla klientów.

Bogate oświetlenie, eksluzywne tapicerowane meble. Wysokość salonu pozwoliła nam dyskretnie wyeksponować oczekiwane przez inwestora grafiki reklamowe.

Δ Bogate oświetlenie, eksluzywne tapicerowane meble. Wysokość salonu pozwoliła nam dyskretnie wyeksponować oczekiwane przez inwestora grafiki reklamowe.

Zestawienie szlachetnych materiałów – czarny marmur i boazeria, złote akcenty, wykwintna tapicerka – wraz z odważną kolorystyka nadają salonowi wyszukanego charakteru.

Δ Zestawienie szlachetnych materiałów – czarny marmur i boazeria, złote akcenty, wykwintna tapicerka – wraz z odważną kolorystyka nadają salonowi wyszukanego charakteru.

Wmontowane w ekspozycję podświetlane lustra ułatwiają klientom salonu wybór jego oferty.

Δ Wmontowane w ekspozycję podświetlane lustra ułatwiają klientom salonu wybór jego oferty.

Odważne dekoracje i mocna kolorystyka dają gwarancję, że wnętrz tego salonu trudno pomylić z jakimkolwiek innym.

Δ Odważne dekoracje i mocna kolorystyka dają gwarancję, że wnętrz tego salonu trudno pomylić z jakimkolwiek innym.

Podziel się: