zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Przytulny gabinet do pracy zdalnej z funkcją pokoju gościnnego

Projekt kompleksowego remontu mieszkania w kamienicy z lat 60-tych

Gabinet, służący na codzień do pracy zdalnej, pełniąc przy tym również funkcję pokoju gościnnego i dodatkowej garderoby. Poszczególne funkcje tego pomieszczenia zostały w nim wyznaczone kolorystycznie, a dzięki sprytnym rozwiązaniom projektowym utrzymano przytulny, domowy charakter pokoju.

Część garderobiana u wejścia wyróżniona jest mocnym akcentem kolorystycznym – wnęka z szafą na wymiar została wykonana w kolorze terakoty, wliczając w to ściany i sufit. Ten kolor wprowadza do wnętrza kojący klimat.
Miodowa kanapa przydaje się w gabinecie, kiedy godnie trzeba podjąć gości. A kolekcja sztuki nad kanapą nie tylko daje Właścicielom potrzebne wytchnienie wśród służbowych obowiązków, ale stanowi jakże malownicze tło dla telekonferencji w Teams czy na Zoom-ie.
W części roboczej gabinetu dominuje drewno i czerń. Kluczowym meblem jest tu oczywiście biurko, któremu towarzyszy wisząca na ścianie biała szafka. W tej szafce schowałyśmy drukarkę, dzięki czemu pomieszczenie ma charakter bardziej home niż office. Tło dla monitora stanowi monochromatyczna, czarno-biała część kolekcji sztuki Domowników.
Oprócz ozdobnej drewnianej mozaiki podłogowej w gabinecie zachowałyśmy także poddany renowacji oryginalny, marmurowy parapet. Mimo drobnych skaz wciąż prezentuje się pięknie. Postąpiłyśmy zgodnie z japońską sztuką kintsugi, według której przedmioty dopiero wtedy stają się naprawdę piękne, kiedy odpowiednio wyeksponujemy ich niedociągnięcia.

Obejrzyj koniecznie także pozostałe wnętrza tego mieszkania: 1. salon, 2. kuchnię na planie otwartym, 3. sypialnię, 4. łazienkę i 5. toaletę.

2021 / #minimalizm,projekt wnętrza mieszkania,pomysły na renowację,mała przestrzeń,meble na zamówienie,kintsugi,home office

Gabinet, służący na codzień do pracy zdalnej, pełni również funkcję pokoju gościnnego i dodatkowej garderoby.

Δ Gabinet, służący na codzień do pracy zdalnej, pełni również funkcję pokoju gościnnego i dodatkowej garderoby.

Miodowa kanapa przydaje się w gabinecie, kiedy godnie trzeba podjąć gości.

Δ Miodowa kanapa przydaje się w gabinecie, kiedy godnie trzeba podjąć gości.

Kolekcja sztuki nad kanapą stanowi jakże malownicze tło dla telekonferencji.

Δ Kolekcja sztuki nad kanapą stanowi jakże malownicze tło dla telekonferencji.

Spokojne, monochromatyczne tło za monitorem w części roboczej sprzyja skupieniu (fot. po lewej). Część garderobiana u wejścia do gabinetu wyróżniona jest mocnym akcentem kolorystycznym (fot. po prawej).

Δ Spokojne, monochromatyczne tło za monitorem w części roboczej sprzyja skupieniu (fot. po lewej). Część garderobiana u wejścia do gabinetu wyróżniona jest mocnym akcentem kolorystycznym (fot. po prawej).

Podziel się: