zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Metamorfoza wnętrza klubokawiarni Meskalina

Projekt mebli i wnętrza znanego klubu w centrum Poznania

Zlokalizowana w centrum Starego Rynku kultowa poznańska Klubokawiarnia znana jest nie tylko lokalnemu środowisku. Meskalina mieści się w powstałym w latach 60tych xx wieku, modernistycznym budynku Galerii Miejskiej Arsenał.

Zaprojektowane przez nas nowe klubu wnętrza zakłada możliwość błyskawicznej zmiany aranżacji na potrzeby koncertów, projekcji filmowych spektakli teatralnych lub przeistoczenie lokalu w centrum festiwalowe. Z tego względu przestrzeń przed sceną pozostała otwarta.
Stare stoliki i krzesła poddano renowacji. Piaskowanie mebli pozwoliło usunąć ciemnoczerwoną farbę i okryć naturalne drewno. Pozostawiono istniejący bar z kamiennym blatem, nad którym zawiesiliśmy produkowane w naszym kraju upcyclingowe lampy. Dekoracją i dodatkowym oświetleniem baru jest też wielowarstwowa kompozycja z reklam i neonów.
Ściany obłożone zostały w większości brzozową sklejką, którą wykorzystano również do stworzenia efektownej bramy stanowiącej wejście do lokalu.
Brama pełni funkcję wiatrołapu, regału na magazyny oraz tymczasowej kasy i sklepu koncertowego.

2014-5 / #projekt wnętrza klubu,unikalne wyposażenie,meble na zamówienie,minimalizm,nowoczesne wnętrze,pomysły na renowację,wnętrza horeca

Δ Zobacz film ze zrealizowanego projektu

Wnętrze kultowej Meskaliny, zaprojektowane przez SZARA / studio, zyskało po remoncie zupełnie nowe oblicze.

Δ Wnętrze kultowej Meskaliny, zaprojektowane przez SZARA / studio, zyskało po remoncie zupełnie nowe oblicze.

Za barem umieszczono wielowarstwową kompozycję z neonów reklamowych, zaprojektowaną przez Wojtka Traczyka / DBWT.PL

Δ Za barem umieszczono wielowarstwową kompozycję z neonów reklamowych, zaprojektowaną przez Wojtka Traczyka / DBWT.PL

Klubokawiarnia przed (po lewej) i po remoncie (po prawej). Warto zwrócić uwagę na odrestaurowane, przez piaskowanie i lakierowanie, krzesła i stoliki.

Δ Klubokawiarnia przed (po lewej) i po remoncie (po prawej). Warto zwrócić uwagę na odrestaurowane, przez piaskowanie i lakierowanie, krzesła i stoliki.

Brama wykonana z kilkunastu arkuszy sklejki pełni także funkcję wiatrołapu, regału na darmowe publikacje oraz kontroli dostępu do lokalu.

Δ Brama wykonana z kilkunastu arkuszy sklejki pełni także funkcję wiatrołapu, regału na darmowe publikacje oraz kontroli dostępu do lokalu.

Wielofunkcyjna brama na wejściu do lokalu. Podobnie jak inne elementy wnętrza Klubokawiarni, wykonano ją ze sklejki i pomalowano od wewnątrz.

Δ Wielofunkcyjna brama na wejściu do lokalu. Podobnie jak inne elementy wnętrza Klubokawiarni, wykonano ją ze sklejki i pomalowano od wewnątrz.

Brama – widok: 1. z głębi klubokawiarni i sceny / 2. zza drzwi do lokalu

Δ Brama – widok: 1. z głębi klubokawiarni i sceny / 2. zza drzwi do lokalu

Sklejkowa brama przy wejściu do lokalu (fot. po lewej) i balkonik dla akustyka (fot. po prawej).

Δ Sklejkowa brama przy wejściu do lokalu (fot. po lewej) i balkonik dla akustyka (fot. po prawej).

Pozostawiony z dawnego wystroju kamienny blat bar poddano renowacji i uzupełniono o sklejkowe ściany.

Δ Pozostawiony z dawnego wystroju kamienny blat bar poddano renowacji i uzupełniono o sklejkowe ściany.

Upcyklingowe lampy wiszące nad sceną i barem to abażury GUMA BALONOWA, zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce z odpadów poprzemysłowych.

Δ Upcyklingowe lampy wiszące nad sceną i barem to abażury GUMA BALONOWA, zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce z odpadów poprzemysłowych.

Podziel się: