zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Adaptacja schronu na lokal klubowy

Projekt wnętrza i wyposażenia klubu: wystroju, unikalnych mebli i oświetlenia

Znana poznańska klubokawiarnia powierzyła nam zadanie adaptacji dawnego schronu mieszczącego się w jego podziemiach. Stworzyliśmy kompleksowy projekt - od układu funkcjonalnego, przez wystrój, po projekt wyjątkowych mebli i oświetlenia. Jak zwykle, zajęliśmy się też nadzorem wykonawczym.

Niskie pomieszczenie z mnóstwem rur nas nie przestraszyło. Zmuszeni pogodzić się z faktem nieusuwalności gigantycznego zaworu instalacji przeciwpożarowej, podjęliśmy decyzję, by go wyeksponować i udekorować sześcienną, niebieską bryłą. Z zawalidrogi stał się w ten sposób dekoracją.
Specjalnie na potrzeby tego wnętrza, zaprojektowaliśmy system siedzisk: prostych brył w mocnych kolorach. Tapicerowane eko-skórą kanapy, fotele i pufy otrzymały do kompletu stworzone przez nas niewielkie stoliki. Wszystkie te lekkie meble są mobilne - pozwalają na szybkie przearanżowanie wnętrza zgodnie z potrzebami.
Szerokie na połowę pomieszczenia schody na wejściu zostały przez nas twórczo wykorzystane na potrzeby klubowiczów – na stopniach rozrzucone są w tym celu uszyte na wymiar czarne poduszki.
W korytarzu po lewej zaplanowaliśmy umiejscowienie mini baru. Aby lepiej zaznaczyć jego obecność we wnętrzu, ściany baru krzyczą intensywnym błękitem. Dysponując niewielką ilością miejsca mini bar zasuwany jest przez ruchomy, umieszczony na kółkach blat z drewnianych bali.
Finalnym elementem wyposażenia jest wyjątkowe oświetlenie, którego kluczowym składnikiem są rury PCV, skrywające świetlówki.

2015 / #projekt wnętrz klubu,wnętrza horeca,unikatowe oświetlenie,meble na zamówienie

Najbrzydszy i nieusuwalny element dawnego schronu wyeksponowano i udekorowano, by z ułomności uczynić atut.

Δ Najbrzydszy i nieusuwalny element dawnego schronu wyeksponowano i udekorowano, by z ułomności uczynić atut.

Skoro nie można było usunąć zawalidrogi – węzła wodociągowego – trzeba go było wyeksponować, zamienić w dekorację.

Δ Skoro nie można było usunąć zawalidrogi – węzła wodociągowego – trzeba go było wyeksponować, zamienić w dekorację.

Klubowe meble otrzymały do kompletu stworzone przez nas niewielkie stoliki: wytrzymałe, ale lekkie i mobilne - pozwalające na szybkie przearanżowanie wnętrza.

Δ Klubowe meble otrzymały do kompletu stworzone przez nas niewielkie stoliki: wytrzymałe, ale lekkie i mobilne - pozwalające na szybkie przearanżowanie wnętrza.

Zaprojektowany przez nas na zamówienie system siedzisk: tapicerowanych brył z eko skóry.

Δ Zaprojektowany przez nas na zamówienie system siedzisk: tapicerowanych brył z eko skóry.

W korytarzu po lewej zaplanowaliśmy mini bar. Aby lepiej zaznaczyć jego obecność we wnętrzu, ściany baru krzyczą intensywnym błękitem.

Δ W korytarzu po lewej zaplanowaliśmy mini bar. Aby lepiej zaznaczyć jego obecność we wnętrzu, ściany baru krzyczą intensywnym błękitem.

Nawet schody wykorzystaliśmy na potrzeby klubowiczów – rozrzucone są tam uszyte na wymiar czarne poduszki.

Δ Nawet schody wykorzystaliśmy na potrzeby klubowiczów – rozrzucone są tam uszyte na wymiar czarne poduszki.

Specjalnie na potrzeby tego wnętrza, zaprojektowaliśmy system siedzisk: prostych brył w mocnych kolorach, z towarzyszącymi im stolikami.

Δ Specjalnie na potrzeby tego wnętrza, zaprojektowaliśmy system siedzisk: prostych brył w mocnych kolorach, z towarzyszącymi im stolikami.

Stoliki klubowe (detal).

Δ Stoliki klubowe (detal).

Wyjątkowe oświetlenie, którego kluczowym składnikiem są rury PCV, skrywające świetlówki.

Δ Wyjątkowe oświetlenie, którego kluczowym składnikiem są rury PCV, skrywające świetlówki.

Podziel się: