zamknij
MENU

Blog o wnętrzach:

Moodboard – czasami lepiej opowiedzieć obrazem Przedstawiamy ważne narzędzie w rękach architekta wnętrz

Daria Burlińska | 01.06.2019 | #porady architekta wnętrz, planowanie remontu, na Instagramie

Moodboard – ważne narzędzie w rękach architekta wnętrz

Rozpoczynając pracę nad projektem, jako architekci wnętrz często sięgamy po moodboard – który jest, jak to mówi Wikipedia, rodzajem collage, na który składają się wycinki obrazu, tekstu, próbek materiałów. To narzędzie stosowane jest przez projektantów wielu dziedzin, którzy, spotykając się ze swoimi klientami, pragną już na początku współpracy opowiedzieć obrazem, w jakiej stylistyce chcą się poruszać**.

Składowe moodboardu są oczywiście tylko przykładami, czasami są to gotowe rozwiązania innych profesjonalistów, ale dzięki ich zastosowaniu łatwiej jest zamawiającym projekt wnętrza i architektowi mieć pewność, że obie strony mają dokładnie takie same wyobrażenia na temat kierunku, w który zmierza wspólnie realizowany projekt. Nie zawsze zdarza się, że moodboard jest dopracowany graficznie do perfekcji, czasami są to przykłady fruwające luźno w powietrzu (lub w załącznikach do poczty :-). Lecz, jako że najlepiej przyswajamy sobie to, co widzą oczy, lepiej opowiedzieć jest nie słowami, ale obrazem!

Kilka dni temu na naszym Instagramie opublikowałyśmy przykład moodboardu dla klientów z Ursynowa, którzy poprosili nas o podział olbrzymiego pokoju dziennego na strefę sypialnianą i salon.⁣ Zaproponowałyśmy w odpowiedzi na ich oczekiwania: grafitową boazerię, szklaną ścianę działową typu loft, pudrowe akcenty, dużo bieli, fakturę drewna, czarne dodatki, zieleń. Na koniec, zestawiłyśmy wizualizację finalnie wybranego projektu wnętrza z moodboardem. Prawda, że dobrze oddają końcową stylistykę?

Podziel się: