Sklejka w mieszkaniu

Projekt apartamentu dla singla – cały w sklejce!

#MEBLE, #SKLEJKA, #OŚWIETLENIE, #APARTAMENT

Klient oczekiwał, że znajdziemy pomysł na jego nowe nieustawne mieszkanie. Ten trzypokojowy apartament dzięki naszym zabiegom, stał się przestronnym wnętrzem z otwartą kuchnią i oryginalnym wystrojem: wnętrze całe w sklejce – nawet meble wykonane są z tego materiału.


Przeprojektowaliśmy standardowy, deweloperski układ mieszkania – proponując zamiast niego nowoczesny podział: otwarta przestrzeń z wydzieloną strefą salonową oraz kuchenną. Otwarta na salon kuchnia z wyspą do gotowania oraz miejscem do jedzenia i stołkami barowymi, tzw. hokerami. Wyspę wyposażono w płytę indukcyjną, piekarnik i dwa wąskie cargo. Pozornie mała kuchnia pomieściła liczne szafki z obszernym miejscem do przechowywania sprzętów.


Z salonu do sypialni prowadzą przesuwne drzwi z izolacją akustyczną. Reszta dźwięków ginie za grubą ścianą ze sklejki, przetykaną licznymi wnękami.
Małą łazienkę z oknem – dzięki przeniesieniu pralki do kuchni – udało się dobrze rozplanować. Swobodnie mieści się w niej wanna z parawanem. We wnętrzu łazienki oszczędna ilość ceramiki, ograniczona do strefy mokrej.


Specjalnie z myślą o wnętrzu apartamentu zaprojektowano unikalny regał, który oprócz półek na książki i instrumenty muzyczne, posiada też wyjątkowy ekspozytor na zdjęcia: fotografie przypina się klamerkami do gumek rozpiętymi między kołkami.

Projekt zrealizowany wspólnie z Artes Design.

  • Szara Studio

Trzypokojowy apartament stał się przestronnym wnętrzem z otwartą kuchnią z oryginalnym wystrojem: wnętrze całe w sklejce – nawet meble wykonane są z tego materiału.

  • Szara Studio

SALON sąsiaduje z SYPIALNIĄ ukrytą za przesuwnymi drzwiami. Całe wnętrze w sklejce – z niej wykonano okładzinę ścian, wnęki i regały.

  • Szara Studio

Otwarta na salon kuchnia z wyspą do gotowania, którą wyposażono w płytę indukcyjną.

  • Szara Studio

Sklejkowe okładziny ścian apartamentu skrywają szereg udogodnień – między innymi WNĘKĘ na kuchenne skarby (por. powyżej).

  • Szara Studio

KUCHNIA mieści w szafkach wszystkie sprzęty. WYSPA KUCHENNA z płytą indukcyjną i piekarnikiem, w towarzystwie hokerów.

  • Szara Studio

Z myślą o wnętrzu apartamentu zaprojektowano unikalny REGAŁ.

  • Szara Studio

Sklejkowy regał jako efektowna dekoracja salonu.

  • Szara Studio

Dobrze rozplanowana ŁAZIENKA - mimo niewielkich rozmiarów, dzięki przeniesieniu pralki do kuchni - pomieściła wannę z parawanem.

  • Szara Studio

Nietypowo nisko umieszczone okno wymusiło użycie niskiego stelaża do miski WC.

  • Szara Studio

Na uwagę zasługuje duża prezycja wykonania, co dobrze obrazuje zdjęcie połączenia okładziny sklejkowej i tynku.

Zobacz inne nasze realizacje:

Galeria Arsenał Poznań

Projekt wielofunkcyjnego wnętrza, autorskich mebli i oświetlenia dla galerii sztuki

Jak wiele samorządowych instytucji kulturalnych, nasz klient dysponował niewielkim budżetem. Mimo to odnowione wnętrze galerii ma niespotyka..

#PRZESTRZEŃ PUBLICZNA, #MEBLE, #OŚWIETLENIE, #ROZWIĄZANIA AUTORSKIE, #INSTYTUCJA KULTURY

ZOBACZ WIĘCEJ

Metamorfoza wnętrza klubokawiani Meskalina

Projekt mebli i wnętrza znanego klubu w centrum Poznania

Projekt kultowej poznańskiej Klubokawiarni zlokalizowanej w centrum Starego Rynku, a skupiającej lokalne środowisko artystycz..

#WNĘTRZE KOMERCYJNE, #HORECA, #MEBLE, #OŚWIETLENIE, #ROZWIĄZANIA AUTORSKIE

ZOBACZ WIĘCEJ